zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: Komplet punktów ŁKS-u Commercecon na powitanie Ligi Mistrzów! [RELACJA | WYPOWIEDZI]

2018-11-21, Autor: Bartosz Jankowski

To był piękny wieczór dla kibiców siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego. Wicemistrzynie Polski po kapitalnym meczu pokonały SCC Palmberg Schwerin 3:1 i zapisały na swoim koncie pierwszy komplet punktów w Lidze Mistrzyń.

Przed meczem wiadomo było, że łodzianki będą musiały zagrać swój najlepszy mecz w sezonie, aby liczyć na korzystny wynik. Tak też się stało. Liderką, po raz pierwszy, była Monika Bociek, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa i w pełni zasłużenie została wybrana MVP.

Siatkarki trenera Michala Maska świetnie weszły w mecz. W pierwszym secie wypracowały sobie przewagę (16:11), której nie oddały do końca partii. Gospodynie, niesione głośnym dopingiem swoich fanów, były świetnie nastawione do walki, co miało odzwierciedlenie w wyniku (25:18).

Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Siatkarki niemieckiego zespołu zaczęły się chyba przyzwyczajać do atmosfery panującej w Łódź Sport Arenie, gdyż zaczęły popełniać mniej błędów. Wynik cały czas oscylował w okolicy remisu (10:10, 20:20). W końcu sprawy w swoje ręce wzięła Ola Wójcik, która w decydujących akcjach dobrze blokowała i skutecznie atakowała, co dało zwycięstwo ŁKS-owi (25:23).

Coś dziwnego stało się z ŁKS-em w trzeciej partii. Łodzianki nie mogły złapać swojego rytmu i wrócić do dobrej gry. Świetnie w obronie spisywały się przyjezdne, które do tego kończyły kontrataki (2:10). Przewaga niemieckiej ekipy była w pełni bezpieczna od początku do końca tej partii (14:25).

Podrażnione ełkaesianki świetnie rozpoczęły czwartego seta (4:0). Po chwili jednak roztrwoniły całą przewagę (7:7), by wzorem pierwszej partii ponownie odskoczyć rywalkom (20:13). Niemki nie były w stanie odwrócić losów meczu, a ŁKS Commercecon mógł się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa w tym secie (25:17) i całym meczu!

ŁKS Commercecon Łódź – SCC Palmberg Schwerin 3:1 (25:18, 25:23, 14:25, 25:17)