zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2019-04-23, Autor: Jakub Balcerski

Dziś pierwszy z co najmniej 3 historycznych meczów derbowych pomiędzy Grot Budowlanymi, a ŁKS-em Commercecon w finale Ligi Siatkówki Kobiet. Zapraszamy na relację "na żywo" prosto z Łódź Sport Areny, którą rozpoczniemy na godzinę przed startem spotkania. Kto postawi pierwszy krok w kierunku złotego medalu mistrzostw Polski?

ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ - GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 3:2 [22:25, 29:27, 21:25, 25,20, 15:7]

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Żegnamy się ze Sport Areny, dziękując za tę relację. Zapraszamy na nasz serwis specjalny, który wciąż prowadzimy - przez cały czas do 2 meczu, który już w piątek 26 kwietnia o 20:30, a także na relację bezpośrednią z 2 finału!

PO MECZU

ŁKS bliżej złota po pierwszym meczu! Co za spotkanie w Sport Arenie, takiego chcieliśmy. Piękna siatkówka, walka, a losy meczu rozstrzygane w ostatnich piłkach tie-breaka!

15:7

Urban dotyka autowej zagrywki. Koniec! ŁKS wygrywa po tie-breaku i prowadzi w rywalizacji o złoto MP!

14:7

7 piłek meczowych ŁKS-u, Alagierska trafia!

13:7

Kowalińska przeszła linię 3 metra. Czas dla Michała Maska.

13:6

Twardowska ledwo trafia z lewego skrzydła.

13:5

Efimienko-Młotkowska pomiędzy pojedynczy blok, a siatkę.

12:5

Dotknięcie siatki Bidias.

12:4

Efimienko-Młotkowska! Skacze Sport Arena!

11:4

Atenka po ataku Julii Twardowskiej. ŁKS 4 punkty od wygranej!

10:4

Pencova trafia atakiem na obieg ze środka.

10:3

As serwisowy Kowalińskiej! Zmiana w Budowlanych: Urban za Bączyńską.

9:3

Ola Wójcik z lewego skrzydła. Czy to da się stracić?

8:3

Podwójne odbicie po stronie Budowlanych, po niezwykłych obronach ŁKS-u. Zmiana stron i czas dla Błażeja Krzyształowicza. Prawdopodobnie ostatnia szansa w tym meczu dla Budowlanych.

7:3

Efimienko-Młotkowska kończy ze środka.

6:3

Bączyńska gra blok-aut z bardzo trudnej piłki od Stoltenborg.

6:2

Bączyńska przyjmuje zagrywkę Alagierskiej w antenkę.

5:2

Świetna Alagierska w obronie i Kowalińska uderza celnie po kontrze z prawego ataku. Czas dla Błażeja Krzyształowicza.

4:2

Śmieszek w taśmę, atakując ze środka.

3:2

Brakocević na ciasnym skosie. Ależ celna piłka!

3:1

Stysiak serwuje w siatkę. Schodzi, za nią znów na boisku Twardowska.

2:1

Brakoceević plasuje w środek i ŁKS-ianki nie podbijają.

2:0

Kowalińska z prawego skrzydła po skosie.

ŁKS 1:0 Budowlani

Brakocević w aut z lewego skrzydła.

V SET

25:20

Efimienko-Mlotkowska kiwa po ataku na obieg. Tie-break na otwarcie finału LSK, co za emocje!

24:20

Stysiak serwuje, brak przyjęcia ŁKS-u.

24:19

Stysiak pod 9 metr ze skosu po uderzeniu z lewego skrzydła.

24:18

Pencova w aut z ataku na obieg. Piłki setowe ŁKS-u!

23:18

Izabela Kowalińska z prawego ataku. Czyżby tie-break?

22:18

Duża klasa Brakocević - kiwka po długiej i trudnej dla Budowlanych akcji.

22:17

Alagierska ze środka i mimo dużych starań piłki nie bronią Budowlane.

21:17

Brakocević zmniejsza stratę skutecznym atakiem z prawej strony.

21:16

Stysiak zablokowana! Czy to się da jeszcze stracić?

20:16

Bociek wraca do zdobywania punktów - skuteczna teraz z prawego ataku. Powrotna zmiana w ŁKS-ie.

19:16

Brakocević atakuje blok-aut.

19:15

Atak bez bloku Regiane Bidias - tak zadecydowali sędziowie. Że był okazało się po challenge'u Maska.

18:15

Znów podwójne odbicie Muhlsteinovej. Na boisku po długiej przerwie Marta Wójcik i Monika Bociek.

18:14

Brakocević silnie z prawego ataku.

18:13

Bidias zatrzymana na lewym skrzydle, a do tego nałożyło się podwójne odbicie po stornie ŁKS-u. Czas dla Michała Maska, Budowlane odrabiają.

18:10

Ola Wójcik skuteczna z lewego skrzydła. 6 punktów z rzędu "Wiewiór".

17:10

Kompletne nieporozumienie po stronie Budowlanych. Nie odbija piłki Stysiak.

16:10

As serwisowy Efimienko-Młotkowskiej!

15:10

Potrójny blok ŁKS-u zatrzymuje Jovanę Brakocević. Zmiana w Grot Budowlanych: Stysiak za Bączyńską.

14:10

Błąd przyjęcia Bączyńskiej po zagrywce Efimienko-Młotkowskiej.

13:10

Julia Twardowska w aut z lewego skrzydła.

12:10

Brakocević na "pipie" w boisko.

12:9

Blok Bidias. Trzy punkty przewagi ŁKS-u i przerwa Błażeja Krzyształowicza.

11:9

Deja vu z poprzedniej sytuacji.

10:9

Nienajbardziej dynamiczna, ale skuteczna akcja ŁKS-u z mocnym atakiem Efimienko-Młotkowskiej.

9:8

Świetnie wykorzystany przez ŁKS środek i kolejny punkt Efimienko-Młotkowskiej.

8:8

Alagierska z autową zagrywką.

8:7

Blok ŁKS-u na brakocević po długiej i chaotycznej akcji.

7:7

Skuteczna zagrywka Alagierskiej w Twardowską.

6:7

Ola Wójcik wykorzystuje blok Budowlanych i go obija, zdobywając punkt.

5:7

ŁKS nie broni ataku Brakocević. Wymowne spojrzenie Kowalińskiej na Muhlsteinovą.

5:6

Bidias w aut z prawego ataku. Challenge Maska, który widział tam blok Budowlanych. I taki faktycznie był. Punkt dla ŁKS-ianek.

4:6

Kowalińska znów zatrzymana, na lewym skrzydle.

4:5

Kowalińska zatrzymana przez blok Budowlanych. Czas dla Michała Maska.

4:4

Alagierska w aut ze środka. Na pozycji libero w ŁKS-ie w tym secie zmiany pomiędzy Strasz, a Korabiec.

4:3

Bidias zablokowana na prawym ataku.

4:2

Twardowska najpierw ze skutecznym atakiem, a potem zagrywką.

4:0

Znów Bidias, ależ wejście ŁKS-ianek w seta! Czas Błażeja Krzyształowicza.

2:0

Tym razem trafia Regiane Bidias.

Kowalińska rozpoczyna seta od skutecznej piłki z prawego ataku.

IV SET

21:25

Kiwka Brakocević kończy seta. 2:1 dla Grot Budowlanych!

21:24

Bidias skuteczna z prawego ataku.

20:24

Brakocević po prostej z lewego skrzydła i 4 piłki setowe mają Budowlane. Urban wchodzi na zagrywkę.

20:23

Punkt ŁKS-u z niczego, kompletne nieporozumienie i kiwka Bidias, niewybroniona przez Budowlane.

19:23

Najpierw skutecznie Budowlane, potem aut ŁKS-u.

19:21

Skuteczna kiwka Marty Wójcik.

18:21

Dwa razy zatrzymane ŁKS-ianki - najpierw autowy atak, potem dotknięcie siatki.

18:19

Aut Brakocević, brak challenge'ów Budowlanych i możliwości sprawdzenia piłki. Brakocević utrudniła sobie życie - mogła uderzyć pomiędzy blokujące, wybrała trudniejsza drogę po prostej.

17:19

Blok-aut Julii twardowskiej z lewego skrzydła.

17:18

Piłkę sytuacyjnie na drugą stronę przebijała Wójcik, ale ta wpadła w aut.

17:16

Kiwka Stoltenborg zatrzymana przez blok Efimienko-Młotkowskiej.

16:16

Ola Wójcik z lewego skrzydła i ŁKS wyrównuje. Pobudzone trybuny Sport Areny.

15:16

Iza Kowalińska silnie z lewego skrzydła i ŁKS faktycznie wrócił do seta. O czas prosi trener Krzyształowicz.

14:16

Ola Wójcik wróciła na boisko i od razu zdobyła punkt. Teraz powraca także Marta Wójcik za Lucie Muhlsteinovą.

13:16

Ależ blok Pencovej. ŁKS musi się szybko obudzić, żeby wrócić do tego seta.

13:15

Dotknięcie siatki ŁKS-u w chaotycznej akcji. Dwa punkty przewagi Budowlanych.

13:14

Skuteczna z lewego skrzydła Daria Szczyrba. Błażej Krzyształowicz sprawdza dotknięcie siatki ŁKS-u. Decyzja podtrzymana, gramy dalej.

12:14

Ofiarnie starały się bronić ŁKS-ianki, ale dwa z rzędu podwójne bloki rywalek je zdemontowały.

12:13

Powrót ŁKS-u, skuteczna Kowalińska.

10:12

Kowalińska bez bloku w aut - zdaniem sędziów. Jeszcze sprawdza tę akcję Michał Masek i... wydobywa punkt! Był jednak blok!

8:12

Twardowska skutecznie z lewego skrzydła.

8:11

Efimienko-Młotkowska skutecznie na obieg.

7:11

Pencova broni... punktowo.

7:10

Bidias w aut i o czas prosi Michał Masek.

7:9

Bidias zatrzymana podczas atakowania lewym skrzydłem.

5:6

W końcu zatrybił Budowlanym środek - skutecznie, choć na limicie z obiegu atakuje Pencova.

4:4

Autowa zagrywka Śmieszek. Krzyształowicz sprawdził, ale nic to Budowlanym nie daje, choć niewiele zabrakło.

3:4

Dotknięcie siatki po stronie ŁKS-u.

3:3

Chaos i nieporozumienie wśród Budowlanych daje punkt ŁKS-owi.

2:3

Blok Klaudii Alagierskiej.

1:3

Budowlane utrzymują przewagę, lepiej weszły w tego seta.

0:2

Brakocević trafia pod 9 metr z prawego ataku.

ŁKS 0:1 Budowlani

Akcja Grot Budowlanych i atak niewybroniony przez Bidias, która odniosła jakiś mniejszy uraz. Pozostaje jednak na boisku.

III SET

29:27

Piłka przechodząca na siatce wygrana przez ŁKS! 1:1!

28:27

Kowalińska jak talizman dla podopiecznych Maska. Kolejny setbol!

27:27

Zablokowany "pipe" Bidias. Ależ emocje w Sport Arenie!

27:26

Kowalińska znów kończy atak z lewego skrzydła. Znów ŁKS z szansą na skończenie tej partii.

26:26

Strasz nie broni wyblokowanej kiwki Brakocević. Znów równo.

26:25

Bidias skutecznie z lewego skrzydła. Kolejna piłka setowa ŁKS-u, a o czas prosi Błażej Krzyształowicz.

25:25

Kiwka Brakocević skuteczna.

24:25

Aut bez bloku Brakocević. Challenge Krzyształowicza, sprawdza obecność bloku. Nie było! Setowa dla ŁKS-u!

24:24

Efimienko-Młotkowska ze środka i ŁKS broni pierwszego "setbola".

23:24

Autowy serwis Szczyrby. Challenge Maska nic nie daje. Piłka setowa Budowlanych.

23:23

Piłka "rzucona" u Budowlanych.

22:23

Brakocević trafia w Bidias, atak nie do obrony. Czas dla Michała Maska.

22:22

Brakocević w aut, challenge Krzyształowicza - według niego był blok. Miał rację, punkt dla Budowlanych.

22:21

Bidias zablokowana po ataku z "szóstej strefy". Challenge Maska. Dotknięcie siatki i punkt dla ŁKS-u! Protesty gości, gwizdy na trybunach.

20:21

Twardowska z lewego skrzydła.

20:20

Chaos Budowlanych i ŁKS znów wyrównuje, blokując piłkę znad siatki.

19:20

Kolejny raz skutecznie Bidias.

18:20

Cóż, tym razem musiało zatem zabloeć siatkę. Bidias marnuje zagrywkę. A na zagrywkę u Budowlanych weszła Urban.

18:19

Skuteczna do bólu Regiane Bidias.

17:19

Podwójny blok gości zatrzymuje ŁKS-ianki.

17:18

Tym razem druga strona i Kowalińska.

16:18

Bidias z lewego skrzydła celnie pomiędzy zawodniczki Budowlanych.

15:18

Tym razem skuteczna Brakocević.

15:17

Aut po ataku Jovany Brakocević.

14:16

Efimienko-Młotkowska atakuje z obejścia.

13:16

Nawet ofiarna obrona Strasz nie była w stanie wydobyć piłki do gry po ataku Twardowskiej.

13:15

Zuzanna Efimienko-Młotkowska blokuje Budowlane na siatce.

12:14

Kowalińska skutecznie z prawego skrzydła.

11:14

Chaotyczna akcja i piłka obita o ręce ŁKS-ianek przez Twardowską. Przerwa Michała Maska.

11:13

Szczyrba zablokowana przez podwójną ścianę Grot Budowlanych.

11:11

Najpierw as, a potem zagrywka w siatkę Bączyńskiej.

10:10

Muhlsteinvoa zagrywa w aut.

10:9

ŁKS gra środkiem, z obiegu atakuje Alagierska.

9:9

Brakocević wyrównuje, uderzając przez dziurawy blok ŁKS-u.

9:8

Muhlsteinova kiwa na siatce, a Grot Budowlane nie są w stanie obronić spadającej w boisko piłki. Przerwa dla Błażeja Krzyształowicza.

8:8

ŁKS wyrównuje! Bidias mocno atakuje, Stenzel ofiarnie broni, ale piłka już nie do zagrania akcji.

7:8

Bidias z lewego skrzydła na limicie pomiędzy blokujące Budowlane.

6:8

Bączyńska po bloku w aut.

6:7

Blok Efimienko-Młotkowskiej w boisko.

4:7

ŁKS kontynuje passę chaotycznie traconych punktów. Niepodbita piłka, strącona przez Budowlanych znad siatki.

4:6

3:6

Śmieszek atakuje z obejścia.

2:5

Skuteczne Budowlane. Zmiana w ŁKS-ie: Szczyrba za Wójcik.

1:3

Bidias skutecznie z lewego skrzydła.

0:3

Wójcik trafiona zagrywką przez Bączyńską.

0:2

Twardowska kiwa, ŁKs nie broni.

ŁKs 0:1 Budowlani

Alagierska zatrzymana blokiem przez Budowlane.

II SET

22:25

Budowlane grają przez środek na obieg, a Pencova kończy seta uderzeniem w Strasz. 1:0 dla Grot Budowlanych!

22:24

Złe przyjęcie Bączyńskiej na drugą stronę, a tam kontra ŁKS-u zakończona punktem Bidias. Przerwa dla Błażeja Krzyształowicza.

21:24

Kowalińska skutecznie z prawego ataku, Budowlane tego nie obronią.

20:24

Stoltenborg znad siatki w boisko. Masek sprawdzał przełożenie dłoni, ale bezskutecznie. Piłki setowe Budowlanych.

20:23

Znakomity serwis Bączyńskiej niewybroniony przez ŁKS. Druga przerwa Michała Maska.

20:22

Kowalińska myli się na zagrywce.

20:21

Niesamowity blok Klaudii Alagierskiej na Brakocević!

19:21

Bidias po bloku pod 9 metr.

18:21

Kolejny punkt Brakocević z ataku.

18:20

Bidias z lewego skrzydła pod narożnik boiska.

17:19

Dwa razy Iza Kowalińska! Ależ odwraca bieg seta atakująca "Wiewiór".

15:19

Wójcik zatrzymana na prawym skrzydle podwójnym blokiem.

15:18

Brakocević mocno z lewego i nawet obrona ŁKS-u nic nie daje.

15:17

Kowalińska świetnie z prawego skrzydła, wykorzystując ciasny skos.

14:17

Bidias skutecznie "pipe'm" po błędzie Stoltenborg i Śmieszek.

13:17

Dobry atak Oli Wójcik. Podwójna zmiana w ŁKS-ie: Kowalińska za Bociek, Muhlsteinova za Wójcik.

12:17

Brakocević w aut na prawym ataku, Krzyształowicz korzysta z challenge'u i znajduje dotknięcie siatki ŁKS-u. Punkt dla gości.

12:16

Krótka piłka na środku, Śmieszek kończy i o czas prosi Michał Masek.

12:15

Brakocević pipe'm w boisko.

12:14

ŁKS odrabia, tym razem kuteczną zagrywką Alagierskiej w Twardowską. O przerwę prosi Błażej Krzyształowicz.

10:13

Autowy atak ŁKS-u. Sprawdzony przez Michała Maska, ale nie było bloku.

10:12

Brakocević z "szóstej strefy" nie do obrony dla "Wiewiór".

10:11

Skuteczna Monika Bociek obija podwójny blok Budowlanych.

9:11

Pencova ze środka i już 2 punkty przewagi Budowlanych.

9:10

8:10

Alagierska w aut przy ataku na obieg.

8:9

Bidias w aut bez bloku przy ataku z lewego skrzydła.

8:8

ŁKS wyrównuje dzięki blokowi Alagierskiej.

4:6

Niezwykle skuteczna jest dziś Julia Twardowska, kolejny dobry atak.

4:5

Bidias "pipe'm" pomiędzy blok, a siatkę.

3:5

Stoltenborg przebija przechodzącą za darmo, bronioną przez ŁKS ledwo piłkę.

2:4

Skutecznie Brakocević, a następnie Twardowska.

1:1

Skutecznie Alagierska ze środka.

ŁKS - Budowlani 0:1

Dotknięcie siatki "Łódzkich Wiewiór".

I SET

PRZED MECZEM:

ŁKS: Bidias, Wójcik A., Bociek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Wójcik M., Strasz (L)
Budowlani:
Śmieszek, Brakocević, Twardowska, Pencova, Stoltenborg, Bączyńska, Stenzel (L)

PRZED MECZEM

O 20:00 na naszym profilu na Facebooku specjalny LIVE video prosto z hali.

45 minut do meczu - zawodniczki już rozgrzewają się na boisku, na trybunach melduje się coraz liczniejsze grono kibiców.

Hala na ponad godzinę przed początkiem spotkania wyglądała tak:

DSC_2718

Witamy prosto z Łódź Sport Areny, gdzie już za godzinę początek pierwszego meczu finałowego LSK pomiędzy Grot Budowlanymi, a ŁKS-em Commercecon. Pierwsze w historii Derby Łodzi w finale rozpocznie wyprzedane spotkanie, którego gospodarzem będzie ŁKS Commercecon Łódź. Czy da im to atut, który pomoże w pokonaniu rywalek?

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0