zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: PGE Skra wreszcie wygrywa. Trzy punkty bełchatowian z Cuprum [RELACJA]

2019-02-17, Autor: Jakub Balcerski

PGE Skra Bełchatów pokonała w hali Energia Cuprum Lubin w czterech setach. To pierwsza wygrana żółto-czarnych od połowy stycznia, gdy pokonali w Lidze Mistrzów Berlin Recycling Volleys. Warto dodać, że do składu wrócił przyjmujący Milad Ebadipour.

PGE Skra Bełchatów wreszcie może odetchnąć. Dziś zyskała dwie ważne informacje dla rozwoju sytuacji klubu w obecnym sezonie ligowym.

Po pierwsze: pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:19). To ich pierwsze zwycięstwo od 16 stycznia, gdy pokonywali na wyjeździe w Berlinie tamtejsze BR Volleys w Lidze Mistrzów. U siebie nie wygrywali natomiast od meczu z Chemikiem Bydgoszcz 28 grudnia zeszłego roku.

Po drugie: do gry wrócił irański przyjmujący Milad Ebadipour, dzięki czemu Roberto Piazza ma nieco większe pole manewru przy rotowaniu i wybieraniu składu.

Tym samym PGE Skra nie musi się już aż tak martwić kontuzjami, mimo że wciąż niedostępni do gry pozostają Artur Szalpuk, David Fiel Rodriguez, czy leczący się we Włoszech Mariusz Wlazły.

Kolejne spotkania dla PGE Skry to potyczka na wyjeździe z ONICO Warszawa w środę, a także u siebie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 4 dni później. Oba będą niezwykle trudne.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0