Czy to koniec lotów Lufthansy z Łodzi do Monachium?

Autor:
K.K.
2019-10-10 09:28 Aktualizacja: 2019-10-10

Na portalu pasazer.com pojawiła się informacja, że z systemu rezerwacyjnego niemieckiego przewoźnika zniknęły połączenia lotnicze pomiędzy Łodzią a Monachium na sezon zimowy. Dostępne są co prawda połączenia na czerwiec, lecz w mocno zawyżonych cenach.

Co dalej z połączeniem Łódź-Monachium Lufthansy?, fot. Wikimedia Co dalej z połączeniem Łódź-Monachium Lufthansy?, fot. Wikimedia

W opinii Pawła Cybulaka, redaktora naczelnego portalu pasazer.com mogłoby to oznaczać wycofanie się linii z obsługi tej trasy.

- Najczęściej gdy przewoźnik lotniczy chce się wycofać z danej trasy, podnosi ceny biletów do takiej kwoty, by nikt nie chciał ich kupić - dodaje Paweł Cybulak.

Bilety są dostępne jedynie do końca października. Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi zapewniał, że  połączenie do Monachium obsługiwane przez Lufthansę nie zostanie zlikwidowane. Niedługo przedstawiciele łódzkiego lotniska i niemieckiego przewoźnika udzielą szerszych informacji.
Pierwszy samolot z Łodzi do Monachium wystartował 29 marca 2018 roku. Początkowo rejsy odbywały się jedynie pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Trasę obsługiwał bombardier CRJ-900. W ostatnim sezonie letnim liczbę lotów zmniejszono do czterech.
Połączenie do Monachium miało być światełkiem nadziei dla lotniska w Łodzi, które w 2012 roku obsługiwało aż 462 tys. pasażerów. Potem jednak z roku na rok liczba pasażerów spadała, a spadki udało się zahamować dopiero ostatnio – w ubiegłym roku łódzkie lotnisko obsłużyło 217 tys. pasażerów.

Źródło: pasażer.com/fly4free.pl