Remonty dróg. Miasto informuje, gdzie będzie nowy asfalt

Autor:
Marcin Bugaj
2019-10-08 16:54

Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że obecnie na fragmentach 4 ulic w Łodzi są prowadzone prace związane z wymianą asfaltu. Według planu, powinny one zakończyć się w listopadzie. 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. UMŁ) Zdjęcie ilustracyjne (fot. UMŁ)

W tej chwili w Łodzi trwa wymiana fragmentów nawierzchni na 4 ulicach: Rzgowskiej, Widzewskiej, Sikorskiego i Wyszyńskiego. Miasto informuje, że prace w tych lokalizacjach powinny zostać zakończone w listopadzie.

Na Rzgowskiej, podobnie jak na 3 pozostałych ulicach, oprócz kładzenia nowego asfaltu, będą prowadzone jeszcze inne działania. Wymienione zostaną zniszczone krawężniki, a studzienki kanalizacyjne zostaną wyregulowane. Rzgowska zyska nową nawierzchnię na jezdni w kierunku centrum od ul. Kurczaki do Dachowej.

- Wykonawca ułożył już nowe krawężniki i rozpoczyna układanie asfaltu.
W przyszłym tygodniu przejdzie na drugą połowę jezdni, tak aby cały czas utrzymać przejezdność na tym odcinku – mówi Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Z kolei na al. Sikorskiego wyremontowany zostanie odcinek od Świtezianki w kierunku ulicy Zgierskiej (jezdnia północna). Na al. Wyszyńskiego nowy asfalt pojawi się na jezdni od Bandurskiego w kierunku ulicy Retkińskiej. Ulica Widzewska zostanie natomiast zmodernizowana na fragmencie od Milionowej do Wiejskiej.

Prace na wszystkich tych ulicach powinny zakończyć się w listopadzie

Źródło: mat. prasowe