Widzew Łódź zaprezentował stroje na nowy sezon!

Autor:
Piotr Mika / widzew.com
2019-07-20 10:51

W nadchodzącym sezonie 2019/2020 Widzew wystąpi w nowych, dedykowanych strojach. Łódzki zespół będzie miał do dyspozycji trzy różne komplety.

Widzew zaprezentował stroje na sezon 2019/2020 (Fot. widzew.com) Widzew zaprezentował stroje na sezon 2019/2020 (Fot. widzew.com)

Koszulki zostały przygotowane przez partnera technicznego klubu, firmę Joma. Wzór nowych strojów, jak wiele innych rzeczy, został wybrany przez samych kibiców Widzewa, a głosowanie odbyło się w grudniu 2018 roku.

Tradycyjnie pierwszym wyborem łódzkiej drużyny będą czerwone stroje. Drugim, w przypadku takiego samego koloru stroju u gospodarzy, będzie żółty komplet, czyli wszystko podobnie jak w poprzednim sezonie. Łodzianie dysponują także trzecim, białym kompletem strojów, który przeznaczony będzie na rozgrywki Pucharu Polski (o którym więcej napiszemy już wkrótce).

Nowe koszulki charakteryzują się znakiem wodnym – w postaci herbu Widzewa – w lewym dolnym rogu z przodu koszulki, oraz ukośnymi paskami. Dodatkowo pod spodem, po wewnętrznej stronie koszulek została naszyta taśma z nazwą klubu. Ostatnim charakterystycznym elementem są hasła nadrukowane z tyłu pod kołnierzykami: „jeden za wszystkich” na czerwonych i białych koszulkach i „wszyscy za jednego” na żółtych.

Chcąc podkreślić robotniczą tożsamość klubu, Widzew we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przygotował także specjalny klip promujący ich nowe stroje, który prezentujemy poniżej.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kazimierz Moskal po meczu z Lechią: „Wszyscy czujemy niedosyt”

0.15679907798767