Agnieszka Wieteska: „PiS działa jak zorganizowana grupa przestępcza” [WIDEO]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-10-07 13:19

Seniorzy, samotne matki i ogólnie pojęte sprawy kobiet – tak w skrócie ujmuje kwestie, którymi chciałaby się zająć w przyszłej kadencji Sejmu Agnieszka Wieteska, kandydatka Lewicy z miejsca 7 na łódzkiej liście. W rozmowie z TuŁódź.pl członkini SLD formułuje zarzuty wobec czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Agnieszka Wieteska jest kandydatką Lewicy z 7 miejsca na liście w Łodzi. / fot. Marcin Kluczyński Agnieszka Wieteska jest kandydatką Lewicy z 7 miejsca na liście w Łodzi. / fot. Marcin Kluczyński

W programie "W 10 minut" Agnieszka Wieteska mówi o osobistym poczuciu utraty bezpieczeństwa i życia w wolnym kraju. Kandydatka Lewicy opowiada również o postulatach, z którymi zamierza wejść do Sejmu przyszłej kadencji.

- Bardzo ważną rzeczą jest przekształcenie całego systemu opieki zdrowotnej. (…) Teraz mamy zapaść w służbie zdrowia. (…) Nie może być tak, żeby osoba starsza chodziła do kilkunastu specjalistów, robiła sztuczną kolejkę...zauważa Agnieszka Wieteska.

Kandydatka łódzkiej Lewicy zapowiada wejście do Sejmu m.in. z postulatami edukacji kobiet i samotnych matek. – Jeśli ktoś będzie od dziecka nauczony tolerancji, szacunku, to on nie uderzy drugiej osoby, nie będzie jej poniżałtłumaczy Wieteska w kontekście przeciwdziałania przemocy domowej. Kolejna kwestia podnoszona przez A. Wieteskę to alimenty, które miałyby być ściągane w systemie administracyjnym, egzekwowane jak podatki.

W rozmowie z TuŁódź.pl Agnieszka Wieteska odnosi się również do swojego wpisu na profilu w serwisie społecznościowym facebook dotyczącego postawienia przed Trybunałem Stanu czołowych polityków PiS: Zbigniewa Ziobro, Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło i Beaty Kempy. – PiS jako partia rządząca działa jak zorganizowana grupa przestępcza. (…) Pan Morawiecki wychodzi i po prostu perfidnie kłamie. Pani Beata Szydło nie raczyła wydrukować postanowień Trybunału Konstytucyjnego (…) Pan Ziobro, który kieruje zorganizowaną grupą przestępczą w swoim resorciezarzuca Agnieszka Wieteska.