Krzysztof Piątkowski apeluje do łodzian: weźmy udział w wyborach

Autor:
Marcin Bugaj
2019-10-09 15:52

Na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Piątkowski, kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, podsumował swoją kampanię wyborczą i przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Zaapelował także o wzięciu udziału w wyborach. 

Konferencja Krzysztofa Piątkowskiego (fot. Redakcja) Konferencja Krzysztofa Piątkowskiego (fot. Redakcja)

Krzysztof Piątkowski przypomniał 5 obszarów, który chce zajmować się jako poseł. Są to: edukacja, zdrowie, ekologia, Łódź i samorząd. Bardzo mocno podkreślił jednak, że najważniejsi są dla niego wyborcy. Jak przekonywał wiceprezydent Łodzi, politycy po kampanii często zapominają o wyborcach, gubiąc się w politykowaniu. W jego przypadku nie będzie mieć to miejsca.

- Politycy zapominają, że mandat jest obywatelski. To jest dla mnie najważniejsza rzecz: reprezentować swoich wyborców, rozwiązywać problemy konkretnych ludzi i konkretne problemy - powiedział Krzysztof Piątkowski

W kwestii ekologii najważniejszą sprawą dla Krzysztofa Piątkowskiego jest zadbanie o czyste powietrze, głównie poprzez napisanie odpowiedniej ustawy smogowej. Jeśli chodzi o edukację, to kandydat Koalicji Obywatelskiej chce przywrócić godność zawodowi nauczyciela. W kwestii ochrony zdrowia priorytetem jest uczynienie jej realnie dostępnej, co w praktyce ma zostać uczynione poprzez zmniejszenie kolejek do specjalisty. Ważną kwestią jest także polityka senioralna, w której dobrym przykładem są praktyki Łodzi.

Na koniec Krzysztof Piątkowski zaapelował do łodzian o jak najliczniejsze wzięcie udziału w wyborach.