Budowa stadionu ŁKS. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty? [WIDEO]

Autor:
Bartosz Jankowski
2019-07-09 13:09 Aktualizacja: 2019-07-09

Dziś poznaliśmy wstępny plan rozbudowy Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2. Jakie prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku?

Projekt Stadionu ŁKS-u (Fot. UMŁ) Projekt Stadionu ŁKS-u (Fot. UMŁ)

Obecnie trwają prace projektowe, mające na celu odpowiednie przygotowanie się do rozpoczęcia budowy. Natomiast pierwsze zauważalne prace będą miały miejsce na przełomie sierpnia i września.

- Prace są podzielone na etapy. Pierwszym z nich jest stworzenie koncepcji i prace projektowe, które będą podążały w ślad za koncepcją. To już się dzieje. W międzyczasie, pod koniec sierpnia, wykonawca przygotuje i zabezpieczy tereny przy al. Unii 2 tak, żeby we wrześniu rozpocząć pierwsze prace ziemne związane z budową fundamentów – powiedział Paweł Bliźniuk.

Początek prac pod koniec sierpnia to nieco później niż pierwotnie planowano, bowiem przygotowania do inwestycji miały się rozpocząć już w lipcu. Agnieszka Kowalewska-Wójcik z Zarządu Inwestycji Miejskich jest jednak spokojna o termin realizacji i tłumaczy skąd wzięła się zmiana tego terminu.

- Wykonawca rozpoczął projektowanie i jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Po otrzymaniu koncepcji będziemy pracowali nad szczegółowym harmonogramem. Zobaczymy jakie prace będzie można wykonywać w konkretnym czasie. Nie mamy zastrzeżeń, spodziewamy się miasteczka budowlanego na przełomie sierpnia i września – mówiła Kowalewska-Wójcik. – Organizacja placu budowy musi być adekwatna do prac, które wykonawca wykona w tym roku. Nie ma sensu organizować się w lipcu, jak nic się tu nie będzie działo. Absolutnie mnie ta sytuacja nie niepokoi.

Kwestia trybun południowej i wschodniej jest zatem jasna. Nieco gorzej wygląda sytuacja z trybuną północną.

- Na dwie trybuny mamy pozwolenie na budowę. Na trzecią jeszcze nie, ale wykonawca nad tym pracuje – przyznała dyrektor ZIM-u.

Czas zatem pokaże czy faktycznie nie ma się czym martwić, a firma MIRBUD S.A. wykona prace zgodnie z harmonogramem. Tym bardziej, że już niebawem poznamy szczegółowy plan budowy, dzięki czemu będzie można sprawiedliwie rozliczać wykonawcę z jego pracy.

CZYTAJ TAKŻE >>> „Przeplatanka” w nowoczesnym wydaniu. Oto nowy herb Łódzkiego Klubu Sportowego

0.15489506721497