wydarzenie
2019-07-09 (13:00)

Chcę oglądać Twoje nogi

Autor:
MK
2019-07-08 14:12
Aktualizacja: 2019-07-08
Najbliższym zajęciom w ramach Letniej Akademii Zwierząt towarzyszy hasło „Chcę oglądać Twoje nogi”. Uczestnicy już we wtorek 7 lipca poznają specyfikę zwierzęcych nóg; kopyt, pazurów. / fot. pixabay.com

Nogi przygotowane na każdy teren i każde warunki pogodowe poznają we wtorek 7 lipca br. uczestnicy Letniej Akademii Zwierząt w łódzkim ZOO.  

Zajęcia w ramach Letniej Akademii Zwierząt odbywają się w łódzkim ZOO w każdy wtorek i czwartek lipca, w godz. 13.00-14.30. Oferta zajęć wakacyjnych jest skierowana do dzieci w wieku 7+ oraz w dniu 30 lipca br. - dla dzieci przedszkolnych (4 – 6 lat).

Zajęciom towarzyszy hasło „Chcę oglądać Twoje nogi”. Uczestnicy już we wtorek 7 lipca poznają specyfikę zwierzęcych nóg; kopyt, pazurów. Jakie zwierzę chodzi na stopach, a jakie na paluszkach? Jak wygląda noga od środka? – to jedne z pytań, na które dzieci uzyskają odpowiedź podczas zajęć.

Uczestnicy zabawią się w „zgadnij, co czujesz pod stopami”, wyśledzą kolorowe tropy zwierząt, zrobią sobie gliniane pamiątki. Dzieciaki posznurują jak wilki, pomaszerują inochodem jak żyrafy i wielbłądy.  

Zajęcia w ramach Letniej Akademii Zwierząt w ZOO są skierowane do dzieci w wieku 7+. W dniu 30 lipca br. na zajęcia można przyjść dziećmi w wieku przedszkolnym 4 – 6 lat.
Udział w warsztatach kosztuje 12 zł za każde dziecko. Dzieci biorące udział w zajęciach muszą pozostawać pod opieką pełnoletniego opiekuna, którego uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Osoby uczestniczące w Akademii są zobowiązane do zakupu biletów wstępu do zoo.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach należy przesyłać na adres e-mail: dydaktyka@zoo.lodz.pl.

UWAGA: W związku z tym, że dzieci będą używać swoich stóp i rąk w trakcie zabaw, organizatorzy proszą o zabranie skarpetek dla dzieci.

źródło: mat UMŁ

0.14521598815918