Sebastian Rudol nowym zawodnikiem Widzewa Łódź!

Autor:
Piotr Mika / widzew.com
2019-07-10 15:46 Aktualizacja: 2019-07-10

Kolejne wzmocnienie Widzewa stało się faktem. Nowy nabytek łódzkiego klubu to młody, ale bardzo doświadczony zawodnik, który na swoim koncie ma 130 spotkań na poziomie Ekstraklasy.

Prezes Widzewa, Martyna Pajączek i Sebastian Rudol (Fot. widzew.com) Prezes Widzewa, Martyna Pajączek i Sebastian Rudol (Fot. widzew.com)

Przez większość swojej kariery 24-letni obrońca grał w Pogoni Szczecin. Zanim do niej trafił, bronił barw Gwardii Koszalin, Bałtyku Koszalin i Salosu Szczecin.

Do drużyny „Portowców” Rudol trafił w 2012 roku, a rok później, niedługo po swoich urodzinach, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od tamtej pory w barwach Pogoni środkowy obrońca, który może grać także na prawej stronie defensywy, rozegrał 130 spotkań.

Zimą br. Rudol wyjechał z Polski i pół roku spędził w rumuńskim Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Teraz jednak zdecydował się na powrót do kraju, obierając sobie za cel wywalczenie awansu z łódzkim Widzewem do I ligi. Umowa została zawarta na rok, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, jeśli Czerwono-Biało-Czerwoni wywalczą awans do I ligi.

CZYTAJ TAKŻE >>> To ostatnie takie trofeum. UKS SMS mistrzem Polski U-19!

0.16744709014893