Tomasz Grabarczyk: Polska polityka powinna przejść gruntowną zmianę pokoleniową i myśleniową [WIDEO]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-10-09 16:24

Paliwo po 3 zł za litr, PIT 0%, dobrowolny ZUS, ulga podatkowa 1000+ dla wszystkich Polaków - to postulaty będące tematem rozmowy „W 10 minut” z Tomaszem Grabarczykiem, prezesem okręgu łódzkiego Partii KORWiN, kandydującym do Sejmu z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość z 1 miejsca na łódzkiej liście.

Tomasz Grabarczyk jest kandydatem do Sejmu z 1 miejsca na łódzkiej liście Konfederacji Wolność i Niepodległość. / Fot. Redakcja Tomasz Grabarczyk jest kandydatem do Sejmu z 1 miejsca na łódzkiej liście Konfederacji Wolność i Niepodległość. / Fot. Redakcja

- Reprezentuję młode pokolenie (…) uważam, że polska polityka powinna przejść gruntowną zmianę pokoleniową i zmianę myśleniową. Od 30 lat mamy cały czas te same szyldy partyjne, cały czas te same twarze. Nawet jeśli pojawiają się jakieś nowe projekty, takie jak Kukiz’15 czy Nowoczesna, to one, koniec końców, i tak kandydują z tymi partiami systemu III RP. Ja uważam, że ten system trzeba zmienić – mówi Tomasz Grabarczyk.

W rozmowie „W 10 minut” Tomasz Grabarczyk postuluje odbiurokratyzowanie struktur państwa i zapowiada walkę jego ugrupowania z marnotrawstwem publicznych środków. Jako przykład polityk podaje reformę edukacji przeprowadzoną przez rząd PiS, polegającą na odejściu od szkół gimnazjalnych i powrocie do 8-klasowej szkoły podstawowej. - Za reformą edukacji powinno być odbiurokratyzowanie, czyli zmniejszenie zdecydowanie ilości kuratorów, decentralizacja programów nauczania (...) – twierdzi Grabarczyk.

(…) Polska polityka i debata publiczna spada do coraz niższego poziomu, nie dyskutujemy o rzeczach ważnych, tylko o tematach zastępczych. (…) Mogę naprawdę pokazać łodzianom i Polakom, że trzeba postawić na coś nowego, trzeba postawić na Konfederację, trzeba postawić na przewietrzenie tego skostniałego systemu” – deklaruje Grabarczyk.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Tomaszem Grabarczykiem: