Zabierali ofiarom pieniądze, biżuterię. Policja przerwała proceder

Autor:
Redakcja
2019-07-08 19:23 Aktualizacja: 2019-07-08

Okradli m.in. kierowcę taksówki, który wioząc ich pod wskazany adres nie otrzymał zapłaty. W zamian został ograbiony z pieniędzy. Lista pokrzywdzonych przez trzech sprawców w wieku od 21 do 28 lat jest dłuższa, ale przynajmniej na razie zamknięta dzięki skuteczności łódzkiej Policji.

Kryminalni szybko wykryli i zatrzymali „trio” przestępców. Najmłodszy ze sprawców próbował ucieczki. / fot. KMP Łódź Kryminalni szybko wykryli i zatrzymali „trio” przestępców. Najmłodszy ze sprawców próbował ucieczki. / fot. KMP Łódź

Z ustaleń funkcjonariuszy Policji wynika, że przestępczy proceder mężczyźni rozpoczęli 15 czerwca 2019 roku. Ofiarą sprawców padł min. kierowca taksówki, który nie otrzymał od mężczyzn zapłaty za kurs, a jeden z nich okradł go z pieniędzy. Kolejnym pokrzywdzonym był przypadkowy mężczyzna, który na rynku handlwał warzywami. Handlarz został pobity na ulicy i ograbiony z dziennego utargu. Sprawcy zniszczyli jego stoisko. Zatrzymani mają też na swoim koncie atak na starszego mężczyznę, którego jeden z nich przewrócił jadąc rowerem miejskim. Napastnik zerwał z szyi ofiary złoty łańcuszek o wartości ok. 4 000 złotych.

Próba ucieczki

Kryminalni szybko wykryli i zatrzymali „trio” przestępców. Najmłodszy ze sprawców próbował ucieczki, lecz po krótkim pościgu szybko został obezwładniony. Mężczyźni byli notowani za podobne przestępstwa i teraz grozi im kara do 12 lat więzienia. Sąd zadecydował o ich areszcie na okres 3 miesięcy. Czynności w tej sprawie prowadzi V Komisariat Policji KMP w Łodzi.

0.16294002532959