Debata ONZ na Wydziale Prawa UŁ. Zaproszenie dla młodzieży anglojęzycznej na IIMUN POLSKA 2019

Autor:
Redakcja / mat. organizatora
2019-11-06 19:25

Brytyjska Międzynarodowa Szkoła Uniwersytetu Łódzkiego połączyła siły z India’s International Movement to Unite Nations, by umożliwić młodzieży w Polsce udział w absolutnie niecodziennym wydarzeniu edukacyjnym. Młodzież będzie dyskutować nad problemami współczesnego świata w formule debat wzorowanych na ONZ.

Młodzież z British International School (mat. organizatora) Młodzież z British International School (mat. organizatora)

Model United Nations to uniwersyteckie odwzorowanie Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizowane corocznie w formie konferencji na całym świecie. Od 8. do 10. listopada tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w Łodzi, w gmachu Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas spotkania uczestnicy wcielą się w role dyplomatów, będą analizować trudne współczesne problemy międzynarodowe, postarają się także opracować konstruktywne rozwiązania tego typu problemów. 

Podstawową formą komunikacji i jednocześnie edukacji jest debata prowadzona w języku angielskim. Każdy z uczestników wybiera dwa, najbardziej interesujące dla siebie komitety. Następnie kontaktuje się drogą mailową z koordynatorem projektu na Polskę - Akhilesh Jayakrishnan (akhilesh.iimun@gmail.com). Otrzymuje wówczas dokładną instrukcję rejestracji i dalszych kroków. Po dokonaniu wpłaty rozpoczyna się online training, w którym uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę na temat wybranej dziedziny. 

Poczynania każdego z uczestników są bacznie obserwowane przez sędziów, którzy oceniają nie tylko walory merytoryczne wypowiedzi stających w szranki zawodników, ale także umiejętności autoprezentacji, zdolności przywódcze, czy argumentację stawianych przez siebie tez. Dzięki takiej formule młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję zdobycia unikalnego doświadczenia w międzynarodowym gronie, mogą poszerzyć wiedzę z dziedziny stosunków międzynarodowych oraz twórczo zastanowić się nad problemami współczesnego świata. 

Spotkanie zaszczycą wybitni goście, między innymi Dariusz Zawistowski – Prezes Sądu Najwyższego, Sabina Klimek - ekspert ds. polsko-amerykańskich, wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej, Jacques Tourel – przewodniczący World Trade Center Warsaw, Zofia Zborowska – aktorka.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne, a koszt wpisowego wynosi 40€.

0.18350601196289