Trzy osoby winne katastrofy budowlanej przy ul. Sienkiewicza 47

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-08 10:23

Sąd Rejonowy Łódź - Śródmieście uznał za winnych trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie katastrofy budowlanej, która miała miejsce w 2015 roku w budynku przy ul. Sienkiewicza w Łodzi.

Zdjęcie ilustracyjne: Gmach Sądu Rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia, przy al. Kościuszki 107/109 / Źródło: Wikimedia Commons Zdjęcie ilustracyjne: Gmach Sądu Rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia, przy al. Kościuszki 107/109 / Źródło: Wikimedia Commons

Przypomnijmy, że w 2015 roku runęła północna ściana budynku przy ul. Sienkiewicza 47. Prace remontowe prowadzone w tej nieruchomości odbywały się bez zezwolenia miasta. Kamienica nie była wyłączona z użytkowania, w chwili zawalenia fasady, z budynku ewakuowano 5 osób.

Odpowiadający w imieniu właściciela za prace remontowe w nieruchomości przy ul. Sienkiewicza Tomasz B. został skazany na półtora roku więzienia. Wyroki w tej sprawie usłyszeli również dwaj przedstawiciele firmy budowlanej, która przeprowadzała remont budynku. Lesław K. i Łukasz B. zostali skazani przez sąd na 8 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na 2 lata. Pierwszy z nich przez okres 5 lat nie będzie mógł prowadzić działalności remontowo-budowlanej. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, strony mają prawo do złożenia apelacji.

Źródło: Radio Łódź / Toya TV

0.15746116638184