W Polsce coraz łatwiej o prywatne i zawodowe Zen. Awansujemy w międzynarodowym rankingu HSBC

Autor:
M.B.
2019-07-10 06:15

Według raportu HSBC Expat Annual League Table Polska jest jednym z najlepszych miejsc do życia i pracy na świecie. W zestawieniu zajęła 13. miejsce. 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay) Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Raport jest corocznie publikowany na zlecenie brytyjskiego holdingu finansowego HSBC. W badaniu, przeprowadzonym przez serwis YouGov, wzięli udział ekspaci. Kim są tajemniczy respondenci? To specjaliści, którzy emigrowali ze swojego kraju zagranicę, aby rozpocząć lub kontynuować karierę zawodową. Odpowiadali oni na pytania dotyczące m.in. warunków wychowywania dzieci, wysokości wynagrodzenia czy łatwości asymilacji. Podczas badania poruszane były także takie kwestie jak: stabilność polityczna, jakość życia oraz otwartość mieszkańców.

- W tym roku mamy zróżnicowane top 10, a miejsca, które się w nim znalazły, osiągnęły dobre wyniki z różnych powodów. Nasze badania pokazują, że ekspaci szukają miejsc, do których mogą się przeprowadzić, odpowiadających ich priorytetom oraz celom. Z taką różnorodnością na pewno każdy rozważający przeprowadzkę za granicę znajdzie miejsce dla siebie – stwierdził John Goddard, szef HSBC Expat

Duży awans Polski

W porównaniu do zeszłorocznego zestawienia Polska awansowała o 10 pozycji, zajmując w tym roku 13. miejsce. Za nami uplasowały się m.in. Francja, Szwecja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Japonia. Wyprzedziły nas Singapur, Kanada, Hiszpania, Australia, Niemcy. Zwycięzcą została Szwajcaria, która awansowała z 8. pozycji zajmowanej przed rokiem.

Polska otrzymała wysokie noty za możliwości rozwoju kariery, doskonalenia umiejętności prywatnych i zawodowych oraz ułatwianie osiągniecia równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Co ciekawe najsłabszą ocenę otrzymała w kategorii otwartości społeczeństwa na obcych. Bardzo nisko została także oceniona łatwość zaprzyjaźniania się dzieci ekspatów z dziećmi Polaków.

Źródło: 300Polityka / HSBC

0.1402530670166